cinsel-iliski-sirasinda-kuculme-nedenleri

Erkeklerde yaygın olarak görülen cinsel işlev bozuklukları içerisinde yer alan sorunlardan biri de cinsel ilişki esnasında küçülmedir. Cinsel ilişki sırasında penisin küçülmesi, sertleşme bozukluğu olarak da bilinen erektil disfonksiyonun bir belirtisidir. Erkekler, sıklıkla yaşadığı bu problemin nedenlerini düşündüğü zaman bunun altında fiziksel ya da psikolojik etkenlerin yattığını tahmin edebilirler. Bu anlamda da her iki nedenin de çözümü için bir uzmandan yardım almak son derece önemli bir konu olarak karşınıza çıkar. Cinsel ilişki esnasında bu tarz bir problemle karşılaşıldığı zaman hem erkek için hem de partneri için mutsuz bir durum ortaya çıkar. Bu da sağlıklı bir cinsel ilişkiden uzak ve psikolojik olarak çökmüş bireyleri ortaya çıkaran bir durumdur. Cinsel ilişki sırasında küçülme nedenleri nelerdir diye öğrenmek için hemen yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Sorununuz bu olabilir: Sertleşme Sorunu

Yorgunluk, stres, kaygı gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanan küçülme, farklı genetik bozukluklar ya da kronik rahatsızlıklarla ilgili de olabilir. Bunlara neden olarak aşırı alkol tüketimi gösterilebilir. Eğer bu tarz bir yaşam tarzını benimseyen bir bireyseniz, penisin ilişki sırasında durduk yere küçülmesi sizler için ciddi bir problem olacaktır. Olası bir durumda herhangi bir olumsuz seçenekle karşılaşmamak için ise bu konu hakkında önlem almak mantıklı olandır. Yani kaliteli ve sağlıklı bir yaşam tarzı için bağımlılıktan uzak, sigara ve alkol tüketimi en az şekilde olan bir yaşam stili benimsemek önemlidir. Bunun yanında kronik hastalıklar için kullanılan ilaçların da etki edebileceği sertleşme bozukluğundan kaynaklı penis küçülmesi, uzmanlar tarafından tedavi edildiğinde ortadan kalkacaktır.

Okumak isteyebilirsiniz: Cinsel İlişki Sırasında Erkeğin Sertliğinin Kaybolması

Cinsel İlişki Sırasında Penis Neden Küçülür?

Sağlıklı ve canlı bir cinsel ilişki süreci geçirmek istiyorsanız, cinsel işlev bozuklukları konusunda bilgi sahibi olmanız ve eğer sizde bu bozukluklardan varsa zamanında tedavisini almanız önemlidir. Zira özellikle 40 yaşlarından sonra erkeklerin korkulu rüyası olan bu problemler, zamanında uygun bir şekilde tedavi edilmediğinde kalıcı problemlere de yol açmaktadır. Bu problemlerle erken bir şekilde baş etmek hem sizin sağlığınız için hem de partnerinizin mutlu bir cinsel yaşama sahip olması için önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Viagra nedir?

Cinsel ilişki sırasında penisin nedensiz yere küçülmesi imkansızdır. Bunun altında farklı nedenler yatar. En sık ve önemli neden atheroscleros denilen atardamarlarda oluşan daralma ve sertleşmedir. Ancak çeşitli bu, cinsel ilişki içerisindeyken yaşanan gerginlik ve stresten kaynaklı da olabilir. Çeşitli psikolojik etkenlerin yanı sıra farklı ilaçların düzenli olarak alımı ve bundan kaynaklanan yan etkiler de cinsel ilişki sırasında küçülme nedenleri içerisinde bulunabilir. Bu anlamda yapılması gereken en doğru yol mutlaka cinsel fonksiyon bozuklukları konusunda deneyimli bir hekime başvurmaktır. Bu problemler ileride erkekler için ciddi şekillerde karşılarına çıkabilir. Bundan dolayı da zamanında teşhis edilmesi önem taşır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim