diyabet-hastalarinda-penis-sertlesme-sorunu-olur-mu

Sertleşme sorunu birçok erkeğin yaşadığı ve en çok sorun ettikleri sağlık problemlerinden biridir. Peki diyabet hastalarında penis sertleşme sorunu olur mu? Birçok hastalık penis sertleşme sorununa neden olmaktadır. Bu hastalıkların en bilineni ise diyabettir. Diyabet hastalarının yaklaşık %35-%90’ında penis sertleşme problemi olmaktadır.  Sağlıklı erkeklere oranla diyabet hastalarında bu sorun 2- 3 kat daha fazla görülmektedir. Bilindiği üzere diyabet hastalarının uymaları gereken bir diyet ve düzenli olarak kullanmaları gereken ilaçlar vardır. Bu diyetlere uymaları ve ilaçlarını mutlaka düzenli bir şekilde almaları gerekmektedir. Bunun aksini yapmak, şeker düzeyinin normal bir seviyede kalmasını engeller. Böylece sertleşme sorununun daha hızlı ilerlemesine neden olur. Diyabetik hastalarda sertleşme sorunu gelişimi farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenler daha çok damarsal, sinirsel ve hormonal olabilmektedir. Hiperglisemi ve hipogonadizmin sistemik etkileri de yine sertleşmeye neden olan faktörlerdendir.

Diyabetin belirtileri birçok insan tarafından bilinmektedir. Ancak bilinmeyen etkilerinden biri de sertleşme sorunu olabilmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan insanların mutlaka diyabet için testler yaptırmaları gerekmektedir.

Diyabet Hastalarının Penis Sertleşme Sorunu Tedavisi

Diyabet hastalarının penis sertleşme sorunu tedavisi için birkaç yöntem bulunmaktadır. ANDROBALANCE kliniği olarak size en uygun tedavi seçenekleriyle yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Diyabet hastaları, dahiliye ve endokrinoloji uzmanlarınca takip ve tedavi edilmektedirler. Sertleşme sorunu yaşayan insanların mutlaka uzman hekimlere danışması gerekmektedir. Tedavi yöntemlerinden biri ilaç tedavisidir. Ağız yoluyla kullanılan sildenafil, verdenafil ve ya tadalafil içerikli kimyasalların etkileri kısa süre olmasından dolayı “tedavi edici” diyebilmek yanlış olur. Bununla birlikte kullanımlarıyla beraber zamanla doz artımı gerektirmesi ve birçok yan etkiler oluşturması nedeniyle tavsiye edilemez. Buna karşılık atheroscleros nedenli sertleşme sorununda günümüzde hiçbir yan etkisi olmayan , başarı oranı yüksek ve kalıcı tedavi vardır ve bunlar tercih edilmelidir. Bu tedaviler de tekli tedavi değil,kombine yapılan rejeneratif tedavilerdir.

Şeker Hastalarında Penis Sertleşme Sorunu Olur mu

Sertleşme sorunu için yapılan bir doku yenileyici tedavide mutlaka olması gerekenler;

  1. Doğru ESWT (Şok Dalga Tedavisi) cihazı : 3. Jenerasyon akredite bir cihaz ile tecrübeli bir doktor tarafından bizzat uygulanması
  2. Penil Ozon ,  Penil Mezoterapi ve Pshot tedavileri
  3. Akupunktur
  4. Vitamin, eser element ve esansiyel aminoasitler ve ya bunları içeren doğal fitoterapi preparatları

İleri-ağır durumlarda tedaviye penil pompa ve hirudoterapi eklenmesi başarı oranını yükseltmektedir.

Sizde sertleşme sorunu yaşıyor ve bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız ANDROBALANCE kliniğine başvurabilirsiniz. Böylece sorunun ortadan kaldırmak adına profesyonel yardım alabilirsiniz.

Okumak İsteyebilirsiniz: Diyabet ve Sertleşme Sorunu

Penise Şok Tedavisi (ESWT)

Penise şok tedavisi (ESWT), bu hastalık tedavisinde gerçekten deneyimli  doktorlar tarafından muayenehane ortamında uygulanır. Direkt penise bir cihaz aracılığıyla şok verilerek penisin çeşitli yerlerine uygulanan bir tedavi yöntemidir. En az kaç seans olması gerektiği deneyimli bir doktor tarafından belirlense de sorunun düzeyine göre 6 – 12 – 24 seans uygulanabilmektedir. Atım sayısı ise bilinenin aksine kişiye ve hastalığa göre değil, kullanılan şok dalga sistemine göre belirlenir. Bu tedavi yöntemi; peniste yeni damar oluşumunu meydana getirir. Bir diğer etkisi ise var olan damarlarda genişleme meydana getirerek kan akışını artırmasıdır. Kan akışını artırmak ise penis sertleşme sorununun tedavisinde oldukça faydalıdır. Penise şok tedavisinin bugüne kadar tespit edilmiş bir yan etkisi ise bulunmamaktadır.

Penis Protezi

Penis protezi yerleştirme ameliyatları, özellikle 65 yaş üstü hastalarda tercih edilebilecek bir yöntemdir. Çünkü doku yenileyici uygulamalarının bu yaş grubunda verdiği cevap azalmaktadır. Ayrıca 65 yaş üstü sertleşme sorunu yaşayan kişilerde, sertleşme sorununun nedeni olarak atherosclerosa bağlı plakların yanısıra başka nedenlerin de eşlik etmesi sıklaşır. Bu yüzden atherosclerosa başlı sertleşme sorununu tedavi edebilen Doku yenileyici uygulamalarının yeterli olmama olasılığı 65 yaş ustu kişilerde hızla artar.

Okumak İsteyebilirsiniz: Viagra Nedir?

Penis Protezi Ameliyatının Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis protezi ameliyatının sonrasın dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır:

  • Ameliyat sonrasında yaklaşık 1 hafta yaraya su temasının olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Yaranın sürekli temiz tutulmasına özen göstermelisiniz.
  • Minimum 4 hafta cinsel ilişkiye girmemelisiniz. Belirlenen bu sürenin sonunda ANDROBALANCE kliniğine gelerek doktorunuzla görüşüp, hazır olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
  • Yüksek ateş, sürekli ağrı, yara yerinde akıntı, peniste şişlik veya kızarıklık, idrara çıkamama ya da idrar yaparken zorlama gibi durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Androbalance kliniğimiz üreme sağlığı ve cinsel fonksiyon bozukluğu kliniği olup, bununla ilgili yaşadığınız tüm sorunlarda yanınızdadır. Ekibimizin deneyim ve bilgisine güvendiğimizi, her konuda size yardımcı olmak istediğimizi bilmenizi isteriz. Web sitemizde bulunan iletişim yollarını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim