diyabet-ve-sertlesme-sorunu

Sertleşme sorunu, erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cinsel ilişki için oldukça sıkıntılı olan bu durum, beraberinde farklı sorunlara da yol açarak daha karmaşık bir hale gelmektedir. Yaşanan sertleşme sorununun temelinde ise farklı birçok sebep olabilmektedir. Bu sebeplerden birisi ve en çok karşılaşılanı ise diyabettir. %35 – %90 oranlarında diyabet hastalarında sertleşme sorunu görülmektedir. Cinsel sağlık üzerinde oldukça önemli rol oynayan diyabet, zaman zaman ilk belirtilerini bu şekilde gösterebilmektedir. Bu açıdan oldukça önemli olan diyabet ve sertleşme sorunu, iki önemli sağlık problemidir.

Diyabetten Kaynaklanan Sertleşme Sorunu

Sertleşme sorunu, erkek cinsel organında yaşanan ve cinsel birlikteliği etkileyen bir rahatsızlıktır. Ereksiyon bozukluğu olarak da isimlendirilen bu durum, erkek cinsel hayatı için oldukça büyük bir sorun oluşturmaktadır. Bu noktada yaşanan bu durum, farklı rahatsızlıkların habercisi de olabilmektedir. Özellikle diyabetten kaynaklı sertleşme sorunu yaşayan hasta sayısı oldukça fazladır. Bu durum, diyabetin sertleşme sorunu üzerindeki etkisini gözler önüne sermektedir.

Şeker hastalığının hem sinir hem damar üzerinde hasar yaratması, sertleşme sorununun temel sebepleri arasındadır. Şeker hastalığının özellikle nöropati ve mikro anjiyopati döneminde bu sorunlar sıklıkla görülmektedir. Şeker hastalığına yakalanan erkeklerin yarısında da bahsedilen bu durumla karşılaşılmaktadır. Özellikle belirli yıllar sonrasında oraya çıkan bu belirti, hastayı psikolojik olarak da olumsuz etkilemektedir. Cinsel hayatı etkileyen bu durum, çeşitli yöntemlerle tedavi edilerek çözülmektedir.

Diyabetin Sertleşme Sorunu Oluşturmasının Nedenleri

Diyabet halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinmektedir. Bu hastalık, kişilerde birçok sisteme etki ederek vücudun fizyolojik yapısında bazı tahribatlara yol açmaktadır. Hastalığın belirtileri arasında bulunan sertleşme sorunu da yine diyabetin sebep olduğu sıkıntılardandır. Hatta diyabetin sertleşme sorunu oluşturmasının nedenleri, şeker hastalığının etki ettiği sistemlerden kaynaklanmaktadır. Diyabet hastalarda 2 ana sistemde büyük sorun oluşturarak kendi göstermektedir. Bu iki sorun, sinir sistemi ve damarlar üzerinde oluşmaktadır.

 • Sertleşme sorununun ilk sebebi, penise kan taşıyan ve sertleşmenin sağlandığı damarların diyabet dolayısıyla hasar görmesidir.
 • Bir diğer etki ise, yüksek şeker dolayısıyla bu bölgede yaşanan sinir sorunlarının oluşmasıdır.

Sertleşme sorunu, bu iki sebep başta olmak üzere, yaş, kilo vb. gibi sebeplerle de birleşerek ortaya çıkmaktadır.

Okumak isteyebilirsiniz: Cinsel İlişki Sırasında Erkeğin Sertliğinin Kaybolması

Diyabetli Hastalardaki Sertleşme Sorunu Teşhisi

sertleşme sorunu ve diyabet

Diyabet, oldukça önemli bir sağlık problemidir. Bu noktada sertleşme sorunu gibi önemli bir problem bu hastalığın sinyali olabilmektedir. Cinsel hayatı etkileyen bu sorun, belirli bir boyuta geldiğinde mutlaka uzman tarafından muayene edilmelidir. Diyabetli hastalardaki sertleşme sorunu yaşayan kişiler şu şekilde teşhis edilmektedir:

 • İlk olarak Bu hastalık konusında deneyimli bir doktora başvurulmalıdır. Sertleşme sorunu tedavisinde deneyimli bir hekim tarafından yapılan fizik muayene ve anamnez kişide diyabete bağlı sertleşme sorunu olup olamayacağını büyük oranda ortaya koyar.
 • İkincil olarak, sertleşme sorunu tedavisi sonrası tekrar eski cinsel performans yakalandığı halde diyabete bağlı olarak birkaç yıl sonra tekrar kaybetmemek için kan şekerinin kontrol altında tutulması gerekir. Bunun için kan şekeri, HbA1c, HOMA-IR gibi testlerle kan şekerinin ne kadar kontrol altında tutulduğu öğrenilmiş olur

Diyabetli Hastalardaki Sertleşme Sorunu Tedavisi

Diyabetli hastalardaki sertleşme sorunu tedavisi için yapılabilecekler ise şu şekildedir:

 • Şok Dalga tedavisi olarak bilinen ESWT,
 • Penil Mezoterapi ve Penil Ozon Tedavileri,
 • PShot,
 • Vücut ve kulak Akupunkturu
 • Fitoterapi,
 • Kupa( pompa tedavisi)
 • Hirudoterapi tedavileri

Sertleşme sorunu için kullanılan kombine tedavi yöntemlerindendir. www.androbalance.com/ sitemiz üzerinden tüm detaylı bilgi sizlere sunulmaktadır. Uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen tedavi yöntemleri, kişilere özel uygulanan tedavi yöntemleriyle sağlanmaktadır. Oldukça etkili olan bu tedavi seçenekleri, sertleşme sorunu yaşayan hastalarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Okumak isteyebilirsiniz: Viagra nedir?

Sizler de diyabetten kaynaklı sertleşme sorunu yaşıyor ve cinsel hayatınızda bu gibi problemlerle karşılaşıyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Androbalance.com olarak çeşitli tedavi yöntemleri ve alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere bu konuda çözümler sunuyoruz. Ayrıca ülkemizde sadece sertleşme sorunu üzere faaliyet gösteren tek sağlık kuruluş olarak, pek çok branşta da desteklerimizi sürdürmekteyiz. Bu noktada tedavi hakkında detaylı bilgi almak ve bu sorunu çözüme ulaştırmak için bizleri arayabilirsiniz. Sitemizde bulunan iletişim numaraları, WhatsApp veya iletişim formu üzerinden randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz her şeyi sorabilir, tedavi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim