dr-omer-bircan

DR. ÖMER BİRCAN

Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonk. Boz.

İntegratif  Tıp Hekimi

Eğitimler:

 

2007Akdeniz Üniv. Tıp Fak.
2009-2011Regeneratif Tıp Eğitimi

America Newyork Elite Academy

America Utah Elase Academy

2011 – ∞Sağlık Bakanlığı ve Özel Kuruluşlarda Regeneratif Tıp  ve Üreme Sağlığı-Cinsel Fonk. Boz.  Eğitimleri

Rejeneratif tıp nedir?

Başta Mezoterapi olmak üzere çeşitli uygulamalar ve enerji  veren cihazlarla,dokuların onarım ve replikasyon(yeni hücreüretimi) kabiliyetlerinin tekrar kazandırılması ve hızlandırılması işlemi regeneratif tıp alanına girer. Mezoterapi , Ozon Terapi, Otohemoterapi(PRP-CGF),Kupa terapi, Hirudoterapi,Fitoterapi, Akupunktur.  Lazerler(NONABLATİF- Erbium Glass,Erbium Yag, ABLATİF-CO2, KOAGULATİF-Dio, NDyag) ve IPL(Intens Pulse light) ,TENS(Transcutanos Electrical  Neuronal Stimulus) ve Radyofrekans,Ultrasound(Kavitasyon,HIFU High Intensive Focus Ultrasound) ve AWT(Acustic Wave Therapy)-ESWT(Ekstracorporial Shock Wave Therapy)

                  Erkek Ürogenital Sisteminde Regeratif Tıp Uygulamaları Dünyada ilk kez 2010 yıllarında uygulanmaya başlandı. 2011 yıllarından sonra ülkemizde de bu uygulamaları ilk kullanan doktorlardan biriyim. Bugün kliniğimizde Erkek Ürogenital Sistem hastalıkları içerisinde tedaviye aldığımız tek hastalık ise Ereksiyon Bozukluğu(Sertleşme Sorunu)dur.

Sertleşme sorunu neden olur?

25-65 yaş arası erkeklerde Erektil Disfonksiyona(Sertleşme Sorunu) yol açan en sık ve etkili neden Atheroscleros(atar damar daralması) ve bununla birlikte bulunan Psikojenik sorunlardır. Bu iki sorun mutlaka bir arada bulunur,ancak oranları farklı olabilmektedir. Genellikle genç yaş grubunda atheroscleros oranı daha azken ,psikojenik sorunun payı daha yüksek olabilir. İleri yaş grubunda ise tersine,sertleşme problemi üzerinde  atherosclerosun payı,psikojenik nedenlerinkinden daha yuksek olabilmektedir.

Sertleşme sorunu nasıl giderilir?

Penis atar damarlarındaki daralmalar (atheroscleros) ve buna bağlı gelişen perfüzyon bozukluğu,günümüzün regeneratif tıp uygulamaları ile %90 üzeri başarı sağlamaktadır. Tabiki burada hasta seçimi ve hastaya bağlı faktörler(sigara alkol ilaç kullanımı,beslenme,yaş,bağışıklık gücü-antioksidan kapasite..) de önemli rol alsa da tedavinin başarısında en önemli etkeni kullanılacak tedavi argümanlarının ne olduğu ve hangi sıklıkta yapıldığı belirler. Sadece bir AWT cihazının uygulanmasından görülebilecek başarı ile tecrübeli bir hekim tarfından yeterli doz ve sürede uygulanan ESWT(şok dalga) ve bununla birlikte Ozon,Mezoterapi,Pshot,Fitoterapi ve vakum gibi uygulamaların yapılması sonucu görülen başarı oranı farklı olabilmektedir.

Sertleşme sorunu nedeni olan psikojenik durumlar psikosomatik etki ile penil perfüzyonu azaltır.Genellikle temelinde çok ağır ve ya spesifik olmayan stres,depresyon,anksiyete ve özgüven azalması gibi psiojenik etkenler bulunur.Sertleşme sorunu tedavisinde başarılı bir sonuca götürecek tedavi programında mutlaka psikojenik soruna yönelik de işlemler olmalıdır. Akupunktur hipotalamohipofizergonadal ve surrenal aks balansı yaptığı için kişiyi normalleştiren,normalleşmesine yardımcı olan hormonal dengeyi sağlamada en etkili ve yan etkisiz tedavilerden biridir.

Kliniğimizde atherosclerosa bağlı sertleşme sorunu yaşadığını düşündüğümüz ve tedaviye aldığımız hastalarımıza birlikte mutlaka akupunkturpsikoterapi uygulanır. Uygulanan  akupunkturun psikojenik tedavi yanı sıra sempatik-parasempatik aktivite balansı ile atherosclerotik plak tedavisine de katkısı bulunmaktadır

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim