sertlesme-sorunu-icin-hangi-doktora-gidilir

Sertleşme sorunu genellikle aynı anda birden fazla sebebe bağlı ortaya çıkabilen bir bozukluk olduğu için tek bir tıp branşının tedavisi genellikle yeterli olmamaktadır. Bu yüzden sertleşme sorunu yaşayan kişiler ”sertleşme sorunu için hangi doktora gidilir” ve tedavi seçenekleri konusunda karmaşa yaşarlar.

Dünyada “Branş Doktorluğu” yerine “Hastalık Doktorluğu” Gelişimi

Günümüzde internet ile bilgi paylaşımının hızlanması ve teknolojik gelişmelerle birlikte, hastalıkların tedavisi için her geçen gün daha verimli tedavi yöntemleri ortaya çıkmakta ve hızla gelişmektedir. Bir branş hekiminin, sorumlu olduğu ve hasta kabul ettiği onlarca hastalığın her birisi için, dünyadaki tüm gelişmeleri takip edebilmesi mümkün olamaz. Bu yüzden hastaları üzerinde tedavi başarısı da azami düzeyde olamaz.

Bugün içerisinde bulunduğumuz bilgi çağında bir hekim ancak 1 hastalık alanında çalışarak, bu hastalıkla ilgili güncel olarak dünyada gelinen son noktayı takip edip yakalayarak hastalarına uygulayabilme imkanına sahip olur. Ayrıca sürekli aynı hastalık tedavisi ile hastalığın her ücra noktası hakkında daha detaylı tecrübeye de ulaşmış olacaktır. Bunların sonucunda da hastalarına daha etkin, daha başarılı tedavi uygulayabilmenin yanı sıra ortaya çıkabilecek komplikasyonlar da minimalize olacaktır.

Okumak İsteyebilirsiniz: Diyabet Hastalarında Penis Sertleşme Sorunu Olur mu?

sertlesme sorunu icin hangi hekime gidilir

Diğer yandan ise hastalıklar bulunduğu organın dışında bir çok başka organlar ile de ilişkilidir. Bir hastalığın tedavisi genellikle  aynı anda bir kaç tıp branşı ile ilgili olabilmektedir. “Hastalık hekimi” sorumlu olduğu hastalığın tüm branşlardaki bilgilerine maksimum düzeyde de sahiptir. Dünyada “integratif tıp” denilen bu “hastalık hekimi” ekolü hızla yayılmaktadır.  Yani günümüzde, özellikle gelişmiş ülkelerde “branş Doktorluğu ” yerine daha spesifik daha özel olan “hastalık integratif doktorluğu” uygulanmaktadır.

Erektil Disfonksiyon da “integratif tıp” disiplini ile tedaviye en çok ihtiyaç duyulan hastalıklardan biridir. Ereksiyon Bozukluğu da denilen bu hastalığın Psikolojik-Psikiatrik, Ürolojik, Endokrinolojik, Nörolojik, Doku yenileyici uygulama olmak üzere bir çok yönü bulunmaktadır. Ayrıca dünyada hızla artan tedavi teknolojilerinin erektil disfonksiyonla ilgili gelişmeleri de oldukça hızlıdır. Bu yüzden sertleşme sorunu için, sadece Erektil Disfonksiyon alanında çalışan integratif tıp hekimlerinin tercih edilmesi tedavi başarı oranını oldukça etkiler.

AndroBALANCE kliniğimizde sadece Sertleşme sorunu alanında çalışan, “Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İntegratif Tıp Hekimi ” Dr. Ömer Bircan, bu konudaki 11 yıllık tecrübesi ile ereksiyon bozukluğu alanımda dünyada literatürlerde yer almış ve güvenilir tüm tedavi protokollerini bir araya getirerek uygulamaktadır.

Sertleşme Sorunu Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Sertleşme sorununun 25 yaş üstü ve 65 yaş altı en sık ve önemli nedeni atheroscleros dur. Atardamarlarda daralma anlamına gelen atherosclerosa bir takım psikolojik sorunlar da sıklıkla eşlik etmektedir. Bu yaş grubunda diğer nedenler çok daha nadir ve etki oranı düşüktür. Tedavide de atheroscleros un neden olduğu penil perfüzyonun düzeltilmesi, hem organik hem de psikolenik yönden genellikle kişilerde normalleşmeyi sağlamaktadır. Penil arterlerdeki atheroscleros için ESWT (sok dalga tedavisi) başta olmak üzere, pshot, penil ozon, penil mezoterapi, fitoterapi ve  Akupunktur Psikoterapi uygulayanması oldukça başarılı ve kalıcı tedaviler oluşturmaktadır.

Okumak İsteyebilirsiniz: Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Sertleşme Sorunu Doktor Tavsiyesi

Ülkemizde sertleşme sorunu ile ilgilenen birçok klinik ve hastane bulunmaktadır. Bu tedavi yerleri gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır. Bu sayede hastalığınızla en iyi şekilde tedavi edilir. Doktorunuzu iyi araştırmak oldukça önemlidir. Doktorun tecrübesi, alanında uzmanlığı, tedavi yaklaşımı doktor seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Sağlık söz konusu olduğunda fiyat ana belirleyici olmamalı, sağlık hizmetinin kalitesi ön planda olmalıdır. Bu sayede sorununuzun çözümüne kavuşabilirsiniz. AndroBalance kliniği olarak bizi tercih etmeniz için çok sayıda neden bulunmaktadır. Sertleşme sorunu ile ilgili destek almak için tecrübemize güvenebilirsiniz. İşte bizi tercih etmeniz için sebepler:

 • 11 yıldır sertleşme sorunu tedavisi alanında çalışıyoruz.
 • Yalnızca sertleşme sorunu tedavileri ile ilgilenen bir kliniğiz.
 • Doktorumuz bu konuda uzman Tıp Hekimi Dr. Ömer Bircan’dır.
 • Yaklaşık yarım saat süren detaylı bir muayene uygulamaktayız.
 • Bu muayene sayesinde hastalığın nedeni hakkında bilgi sağlıyoruz
 • Bu sayede o hastaya uygulanması gereken bütüncül tedaviyi planlıyoruz.
 • Sertleşme sorununda en geçerli tanı yöntemi olan Penil Doppler Radyolojisi uyguluyoruz.
 • Gerekli durumlarda kan, idrar ve semen analizlerini kliniğimizde alıp çok gelişmiş laboratuvarlarda test ediyoruz.
 • Dünyanın en ileri ve gelişmiş 3. Jenerasyon Şok Dalga Cihazı olarak bilinen şok dalga cihazları kliniğimizde kullanılmaktadır.
 • Sertleşme sorununun hem fiziksel hem de psikolojik nedenlerine yönelik tüm tedavi metotlarını kliniğimizde uyguluyoruz.
 • Merkezimizde tek bir hastalığın tedavisine odaklanıyoruz. Bu sayede hastalıkla ilgili bilinen tüm tedavi yöntemlerini kliniğimizde uygulayabiliyoruz.
 • Sertleşme sorununun cerrahi müdahalesini gerektiğinde en deneyimli cerrahlar ameliyatınıza giriyor.
 • Sertleşme Sorunu tedavisinden sonra bir daha belirtilerle karşılaşmamak için nedenlere yönelik tedavi geliştiriyoruz. Sertleşme sorununda nedenlere yönelik olan sigara bırakma ve diyabet tip2 tedavisi veriyoruz.
 • Ayrıca tüm organlarda antiaging etkisi olan Ozon Hemoterapi, Kupa terapi ve Hirudoterapi uygulamaları yapmaktayız.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim