sertlesme-sorunu-olanlar-ne-yemeli

Sertleşme sorunu tıbbi bir problem olmakla birlikte genel olarak bilinenin aksine tedavi yöntemi de bulunmaktadır. Toplumda kimi kişiler, yaşadığı sertleşme sorununu anlatmakta çekince hissedebilmektedirler. Fakat sertleşme sorunu çok fazla insanda görülebilir. Bu nedenle muayene ve tedavi için çekinceler yaşanmamalıdır. Sertleşme sorununun en yaygın ve baskın nedeni atheroscleros denilen atardamar daralmasıdır.

Tedavisi ise ne eczanede satılan sildenafil, verdanafil ve tadalafil içerikli kimyasallar ne de aktar ürünleri ve yiyeceklerdir. Bunlar sadece daralmış damarın birkaç saatliğine daha fazla gevşemesini ve ya bu dar alandan geçen kanın vizkozitesini azaltarak geçici olarak sertleşme sorununa fayda sağlayabilmektedir. Kalıcı tedavi ise bu atheroscleros plaklarının ortadan kaldırılması ve yeni damarların oluşumunun sağlanması ile olur.

Geçici olarak sertleşme sorununa fayda sağlaması için ‘’Sertleşme Sorunu Olanlar Ne Yemeli?’’ sorusunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Sertleşme Sorununa İyi Gelen Yiyecekler

Türkiye’de birçok erkekte tespit edilen bu rahatsızlık aslında doğru beslenme ile önlenebilecek bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Sertleşme sorununda tavsiye edilebilecek yiyeceklerde hedef, var olan atherosclerotic plakların daha da kalınlaşmasını önlemek ve geçici de olsa sertleşme sorununa iyi gelebilecek gıdaların tüketilmesi.  İnsan bedeni değişik vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarken aynı zamanda bu besinlerle enerji ihtiyacını da karşılamaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan kişiler genel olarak bu besin ihtiyacını tam olarak karşılayamaz ve bu problem ile karşı karşıya kalırlar. Sizler de sertleşme sorununa iyi gelecek besinleri merak ediyorsanız, aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

Okumak İsteyebilirsiniz: Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Deniz Ürünleri

Deniz ürünlerinin içinde bulunan çinko sayesinde cinsel isteğin arttırdığı bilinmekle birlikte aynı zamanda kaliteli bir cinsel yaşam sunmaktadır. Türkiye’de, son zamanlarda daha fazla tüketilmeye başlayan istiridye, özellikle bu probleme yönelik bir çözüm kaynağı olarak görülür. Denizden gelen birçok besinin insan vücudu için faydalı olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun yanı sıra deniz ürünleri haricinde çinko içeren birçok farklı besin bulunmaktadır. Onlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  1. Kırmızı et
  2. Nohut
  3. Hindi Eti
  4. Ispanak
  5. Beyaz mantar

Çinko ihtiyacının vücut için oldukça yararlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Şekeri Azaltmak

Günümüzde yükselen şeker tüketimi ile birlikte doğal gıdalardan uzaklaşılmakta ve birçok zararlı madde gıdalar yoluyla vücudumuza girmektedir. Gıdalarda şekerin fazlalaşması ile birlikte trans yağ oranının fazla olmasından dolayı atherosclos plakları daha da kalınlaşarak sertleşme sorunu daha da artacaktır. Var olan sertleşme sorununu çözmese de olan performansın daha da gerilememesi için glisemik indeksi yüksek olan direk şekerlerden uzak durulmalı.

Okumak İsteyebilirsiniz: Diyabet Hastalarında Penis Sertleşme Sorunu Olur mu?

Baharatlar

Cinsel yaşamın sekteye uğraması hem erkeğin hem de kadının hayat standardını negatif yönde etkilemektedir. Yemeklerinize ekleyeceğiniz bazı baharatlar, her iki cinsin de cinsel isteğini artırabilir. Böylece sizlere kaliteli bir cinsel yaşam sunar. Özellikle erkekler sertleşme sorunu için kimyon ve kişniş tüketmelidir. Bu baharatları yemeklerinizde kullanabilir ve etkisini görebilirsiniz.

Bal

Balın doğal bir enerji kaynağdır. Balı yalnız başına tükettiğinizde ya da farklı gıdalar ile birlikte yediğinizde, vücudunuz muhteşem bir enerji ile karşı karşıya kalmaktadır. Sertleşme sorununun geçici nedenlerinin başında genel vucut enerjisinin düşükşüğü ,yorgunluk ve halsizlik gelir. Bu nedene bağlı ara ara oluşan sertleşme sorununda bal ve diğer arı ürünleri denenebilir Her sabah uyandığınızda yiyeceğiniz bal sizlerin gün boyu daha enerjik olmasını sağlamakla birlikte cinsel anlamda isteğinizin de artmasına ön ayak olmaktadır. Balı tek başına yiyebileceğiniz gibi ceviz, badem gibi besinler ile de etkisini artırabilirsiniz.

Okumak İsteyebilirsiniz: Cinsel İlişki Sırasında Erkeğin Sertliğinin Kaybolması

Ay Çekirdeği

Fazlası tüketildiğinde her ne kadar cilt için zararlı bir gıda olsa da her gün bir avuç yiyeceğiniz ay çekirdeği sizlerin günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir. Eğer sizler de ara sıra sadece yorgun olduğunuz günler sertleşme sorunu yaşıyorsanız  bir çözüm umuduyla ay çekirdeği tüketebilirsiniz. Ancak yaşadığınız sertleşme sorununu dinlenme günlerinizde de yaşıyor ve geç sertleşme, maksimum sertleşme miktarında azalma ve elde edilen sertliğin  yeterli süre muhafaza edilememesi gibi problemler yaşıyorsanız “www.androbalance.com” sitesini inceleyebilirsiniz. Sitemizde size özel tedavi yöntemlerini araştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim