sok-dalgasi-tedavisi-eswt

Şok Dalga Tedavisi Hangi Nedene Bağlı Sertleşme Sorununda Etkilidir?

Şok dalga tedavisi (ESWT), uygulama yapılan alanda kan akışını, şok dalgalarıyla arttırarak uygulama yapılan alanı tedavi eder. 25-65 yaş arası erkeklerde cinsel performansı azaltan, yani sertleşme sorununa neden olan en yaygın neden penil atardamarlarda oluşan atheroscleros’dur (atar damar daralması). Böylece penise ulaşan kan akımı azalır.

Kişilerde verdiği belirtiler; penis sertleşmesi (ereksiyon) için daha fazla uyaran ve süre gerekmesi, ulaşılan maksimum ereksiyon sertlik derecesinin azalması ve sağlanan ereksiyonun daha kısa süre korunmasıdır. Atheroscleros’u bir hastalıktan daha çok, normal bir yaşlanmanın sonucu olarak görmek daha doğrudur. Çünkü yaşımızın ilerlemesi ile birlikte hepimizde mutlaka az ve ya çok atheroscleros görülür.

Ancak obezite, trans yağ ve oksidan içeren besinler tüketmek, diyabet, hiperlipidemi, hipertansiyon, sigara kullanımı, stres gibi nedenlerle çok daha genç yaşlarda çok daha ileri düzeyde atherosclerotik plakların oluşması patolojik kabul edilebilir.

Şok Dalga Tedavisi Sertleşme Sorunu Tedavisinde Penil Kan Akımını Kalıcı Olarak Nasıl Artırır?

Şok dalga tedavi cihazı

 

Bu atheroscleros plaklarına bağlı kanlanma azalması iki yol ile düzeltilebilir. Birincisi atheroscleros plaklarının temizlenmesi. İkincisi ise daralmış damarlara paralel yeni damarlar yapılması. Şok dalgası tedavisi, organizma tarafından yapılan bu her iki yolu da başlatan özelliğe sahiptir. Atheroscleros plakların kırılmasını sağlayarak vücut tarafından temizlenmesine olanak sağlar ve başlatır ve de organizmanın yeni damarlar oluşturmasını(angiogenesis) da tetikler.

Şok Dalga Tedavisi ile Yapılan Sertleşme Sorunu Tedavisinde Başarıyı Neler Etkiler?

  • Doğru ESWT cihazı kullanılması:

Fokusladığı alanda 0,40-0,60mj/mm2 enerji üretebilen cihazlara 3. Generasyon shock dalga cihazları denilmektedir ve kalibre bu tip cihazlarla işlem yapılmalıdır.

  • Tedavinin mutlaka deneyimli bir Hekim tarafından yapması. Dr. Ömer Bircan hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. (Hekim kliniğinde bir sağlık çalışanı tarafından yapılmaması) Başta doğru hasta seçimi, cihazın doğru anatomik bölgeye, yeterli basınç ve açıyla uygulanması, yeterli enerji düzeyi, atış sayısı ve seans sayısı belirlenmesi ancak tecrübeli bir hekim tarafından yapılan uygulama il mümkün olmaktadır.
  • Şok dalgalarının vücutta başlattığı cevabı güçlendirecek tamamlayıcı uygulamalar ile tedavinin desteklenmesi başarıyı etkileyen en önemli etkenlerden biridir. (penil ozon, pshot tedavisi, penil mezoterapi, akupunktur, fitoterapi, penil pompa(kupa)…)

Deneyimli bir hekim tarafından kullanılan doğru bir şok dalga cihazının hiçbir yan etkisi yoktur.

Okumak İsteyebilirsiniz: Viagra Nedir?
Okumak İsteyebilirsiniz: Cinsel İlişki Sırasında Erkeğin Sertliğinin Kaybolması

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sertleşme sorunu iletişim