Türkiye’nin En Kapsamlı Erkek Sağlığı Kliniği

Kliniğimiz, sadece Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu) ve bu durumla ilişkili diğer hastalıkların tedavilerini yapan ülkemizdeki tek sağlık kuruluşudur.

Sertleşme sorunu hastalığına yaklaşım bütüncül olmak zorundadır: Sertleşme sorunu tanı ve özellikle tedavisi birden fazla tıp branşı ile ilgilidir. Psikiyatri, Üroloji, Endokrinoloji, Akupunktur, Hipnoterapi, Nöroloji, Regeneratif Tıp (AWT-ESWT, Ozon, Mezoterapi, Kupaterapi-Pompa, Hirudoterapi, Fitoterapi) Tedavide bir çok tedavi metodunun aynı zamanda uygulanması gerektiği için sertleşme sorunu ile ilgili tüm tedavileri yapabilen bir merkezin ve bu merkezde tüm tedavilerin odağında da bir hekimin bulunması gerekmektedir. Aksi halde hastalar bu sorunla ilgili farklı farklı branşlara baş vurarak almış oldukları eksik tedavilerle zaman ve maddi kaybın yanı sıra umutlarını da yitirmiş olup yılgınlıkla tedavi arayışlarına son verirler.

 Kliniğimize gelen hastalar;

1) Yaklaşık 11 yıldır sertleşme sorunu tedavisi alanında çalışan ve günümüzde sadece sertleşme sorunu ve ilgili hastalıkların tedavileri ile ilgilenen Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Regeneratif-İntegratif Tıp Hekimi Dr. Ömer Bircan tarafından muayene edilir. Ortalama 20-30 dakika sürebilen detaylı bir anamnez ve fizik muayene, genellikle hastalığın nedeni ve derecesi hakkında yeterli bilgi vermektedir ve bu veriler doğrultusunda o kişiye uygulanacak BÜTÜNCÜL TEDAVİ PLANLANIR.

2) Gerekli durumlarda Kan, Doku, İdrar, Semen analizi gibi Laboratuvar ve Patoloji tetkik örnekleri kliniğimizde alınıp en gelişmiş laboratuvarlarda tetkik ettirilmektedir.
Erektil Disfonksiyonun altın standart tanı ve dereceleme tetkiği olan penil doppler merkezimizde bu alanda deneyimli Radyoloğumuz Dr. Ö.Faruk Ünal tarafından yapılmaktadır.

3) Regeneratif tedavide dünyanın en ileri ve gelişmiş ESWT (Ekstracorporial Shock Wave Therapy) sistemleri olan ve 3. Jenerasyon Şok Dalga Cihazı olarak bilinen electrohydrolic ve electromagnetik sistemli Şok Dalga cihazları kliniğimizde kullanılmaktadır. Merkezimizde tek bir hastalığın tedavisini yaptığımız için bu hastalıkla ilgili literatürde yer alan tüm etkili tedavi metotlarını inceleme ve kliniğimizde uygulama imkanına sahibiz. Sertleşme sorununun hem organik hem de psikojenik nedenlerine yönelik, batı ve doğu tıbbı dahinde dünya üzerinde bilinen tüm tedavi metotları kliniğimizde uygulanmaktadır.

4) Sertleşme sorununun cerrahi müdehale gerektiren durumlarında (IPP (Peyroni), Venöz yetmezlik, Penil Protez, Protective Prostektomi…) ülkemizin en deneyimli cerrahları tarafından opere edilir.

5) Sertleşme Sorunu tedavimizden sonra bir daha bu hastalığa yakalanmamak için Nedenlere Yönelik de tedavi yapmaktayız. Sertleşme sorununun en önemli nedenlerinden olan Obezite ve Diyabete yönelik alimentaryobesity bölümümüzde tedavi verilmektedir. Sigara ve ileri yaşa yönelik de balanceoriental bölümümüzde sigara bırakma ve antiaging terapileri yapılmaktadır.

Bu 5 nedenden dolayı TÜRKİYENİN EN KAPSAMLI ERKEK SAĞLIĞI KLİNİĞİ olduğumuzu ifade eden hastalarımız ve doktor meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

sertleşme sorunu iletişim